wtorek, 20 luty 2018 08:25

Pomoc potrzebującym

Napisał

W gminie Szerzyny powstanie Klub Samopomocy, a także Klub Seniora. W ostatnim czasie wykonano ponadto inne ważne zadania dla lokalnej społeczności.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zatwierdziła dotację w wysokości 150.000 zł dla gminy Szerzyny, w ramach rządowego programu wieloletniego "Senior +". Za otrzymane fundusze zostanie zmodernizowany budynek, m.in. poprzez jego dostosowanie do osób niepełnosprawnych, wyposażenie w salę audiowizualną i niezbędne zaplecze. Seniorzy zainaugurują swoją działalność w czwartym kwartale 2018 r. 

Z kolei na początku marca, jak informuje wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, rozpocznie się realizacja kolejnego projektu dedykowanego seniorom na terenie gminy. Będzie to wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą poprzez prowadzenie ośrodka wsparcia - klubu samopomocy. Klub samopomocy zacznie funkcjonować w Czermnej, Szerzynach i Ołpinach, gdzie w każdym tygodniu seniorzy będą się spotykać z młodzieżą i wspólnie wymieniać doświadczenia życiowe. Celem projektu jest także przekazywanie dziedzictwa kulturowego, kształtowanie świata wartości, wymiana umiejętności, wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Projekt będzie realizowany do końca listopada 2018 r. ze środków dotacji pozyskanej od Wojewody Małopolskiego.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Szerzynach zrealizowała projekt likwidacji barier komunikacyjnych dla niepełnosprawnych. Zadanie było wsparte środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kolejnym zmodernizowanym obiektem będzie Publiczna Szkoła Podstawowa w Ołpinach.

Do gminy Szerzyny trafiła kolejna pomoc żywnościowa. Była ona rozdzielana dla najbardziej potrzebujących w remizie OSP w Szerzynach przez pracowników GOPSu. Z Krakowskiego Banku Żywności trafi blisko 10 ton artykułów żywnościowych do 799 osób.

W 2017 roku zrealizowano ponadto inne zadanie dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach programu "Małopolskie remizy" zmodernizowano obiekt OSP w Swoszowej. Wykonano tam m.in. system centralnego ogrzewania. 

Czytany 705 razy
Odsłon artykułów:
13073001

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…