piątek, 09 luty 2018 09:00

Nowe samochody dla Policji

Napisał

Tabor tarnowskiej Policji zasiliło siedem radiowozów. Samochody będą wykorzystywane na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Sześć radiowozów zostało zakupionych w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu samorządów, natomiast jeden (BMW) przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie będzie na co dzień patrolował tarnowski odcinek autostrady. Samochód wyposażony w wideorejestratory jest wykorzystywany przez policjantów drogówki. Samochody marki Opel Astra trafiły już do Wydziału Ruchu Drogowego, Komisariatu Policji w Wojniczu oraz Żabnie. Nieoznakowane Kia Ceed będą wykorzystywane w pionach kryminalnych. Wszystkie radiowozy zostały poświęcone przez ks. prof. Stanisława Sojkę – Diecezjalnego Duszpasterza i Kapelana Policji.

W czasie uroczystego przekazania pojazdów w imieniu samorządowców głos zabrał Starosta Tarnowski – Roman Łucarz, który w swoim wystąpieniu wskazał jak ważne jest finansowe wsparcie lokalnej Policji nie tylko przy zakupie pojazdów ale również bieżących remontach, modernizacji i budowie nowych komisariatów.

Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura podziękował przybyłym na tę uroczystość prezydentowi miasta Tarnowa, staroście powiatu tarnowskiego, burmistrzowi Żabna, burmistrzowi Ryglic, burmistrzowi Tuchowa, burmistrzowi Zakliczyna, wójtowi Lisiej Góry, wójtowi Skrzyszowa, wójtowi Rzepiennika Strzyżewskiego, wójtowi Wietrzychowic oraz sekretarzowi gminy Szerzyny.

Na zakończenie komendant Dymura wręczył zaproszonym gościom pamiątkowe zdjęcia jak również drobne upominki zapraszając gości na ciepła kawę, przy której były omawiane bieżące sprawy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tarnowskiego.

Info: KMP w Tarnowie

Foto: archiwalne

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 513 razy
Odsłon artykułów:
12557901

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…