wtorek, 06 luty 2018 11:46

Próba ucieczki zakończona w rowie

Napisał

Skradł swojemu znajomemu lanosa, a podczas próby uniknięcia kontroli drogowej wjechał do rowu. Był pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

Patrol ruchu drogowego KMP w Tarnowie w dniu 1 lutego br. około godziny 9.00 podczas kontroli „STOP-probierz” przed wjazdem na most w Kępie Bogumiłowickiej otrzymał drogą radiowa informację o kradzieży samochodu Daewoo Lanos koloru srebrnego. W tym samym niemal czasie w ich kierunku zbliżał się taki właśnie samochód, który na widok policjantów zjechał w drogę poprzeczną. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który jednak nie trwał długo z uwagi na to, że kierowca wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że 23-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego jechał skradzionym samochodem. Kierowca był trzeźwy, jednak nadmiernie pobudzony co mogło wskazywać na zażycie „narkotyków”. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia policjantów i w związku z tym został on zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na parking strzeżony.

W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał, że pod koniec stycznia 2018 roku w Skrzyszowie, skradł pozostawione w lanosie kluczyki. W nocy przyszedł na posesję gdzie samochód był zaparkowany, przy użyciu oryginalnych kluczyków otworzył go, uruchomił silnik i odjechał. Jadąc w kierunku Radłowa zauważył kontrolę drogową wiedząc, że zostanie zatrzymany skręcił w najbliższą drogę poprzeczną i zaczął uciekać. Sprawca przyznał się do kradzieży pojazdu i złożył obszerne wyjaśnienia. Po przesłuchaniu został zwolniony, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, określony w artykule 279 kk, który zagrożony karą pozbawienia wolności do 10 lat. Sprawca musi się jeszcze liczyć z ewentualnym rozszerzeniem zarzutów o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, który zostanie przedstawiony z chwilą uzyskania wyników laboratoryjnych.

Info: KMP Tarnów

Czytany 782 razy
Odsłon artykułów:
12540311

Odwiedza nas 329 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…