sobota, 03 luty 2018 12:26

Otwarte strażnice

Napisał

W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi, z myślą o najmłodszych pozostających w domach oraz przebywających na półkoloniach i koloniach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie organizuje akcję „Bezpieczne zimowisko - otwarte strażnice 2018”.

W ramach przedsięwzięcia dzieci będą mogły zobaczyć jak służbę pełnią strażacy w swoich strażnicach, zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który strażacy wykorzystują w swojej codziennej służbie. Odwiedzające nas grupy zorganizowane będą brały udział w szkoleniu w sali edukacyjnej „OGNIK”, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia w domu i szkole oraz zagrożeń na zamarzniętych ciekach wodnych. Ponadto każda odwiedzająca nas grupa otrzyma strażacki kalendarz z „Ognistą Krzyżówka” do rozwiązania i możliwością wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Praktyczny pokaz oraz szkolenie zostanie przeprowadzone w specjalnym obiekcie przystosowanym do tego typu zajęć w tut. Komendzie przy ul. Klikowska 39.

Zwiedzanie koszar może odbywać się w każdym dniu tygodnia w godzinach 9.00 – 15.00 w grupach zorganizowanych pod opieką osób dorosłych. Przed planowaną wizytą w celu rezerwacji najdogodniejszego terminu prosimy o kontakt telefoniczny na numery:

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 w Tarnowie ul. Klikowska 39 – 014/ 6317049,

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 2 w Tarnowie ul. Błonie 2 A,

Posterunek JRG Nr 2 w Siedliskach gm. Tuchów – 014/ 6317118.

Czytaj także: Rozpoczynają się ferie zimowe

Czytany 362 razy
Odsłon artykułów:
12540154

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…