piątek, 02 luty 2018 12:02

Budowa i remont obiektów

Napisał

W gminie Szerzyny zostanie wyremontowana pracownia rehabilitacji. Planowana jest budowa placu zabaw i żłobka dla dzieci.

Przy Publicznym Przedszkolu w Ołpinach powstanie nowoczesny plac zabaw. Wartość projektu wyniesie blisko 60 tys zł, z czego 64% pokryją środki pochodzące z PROW. Nowy plac zabaw powstanie do końca wakacji.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyła dotację 2 milionów złotych w ramach programu "Maluch Plus" na dofinansowanie budowy żłobka w Szerzynach. Nowy obiekt będzie mógł pomieścić nawet setkę dzieci i w przyszłości będzie połączony z przedszkolem publicznym.

Wraz z początkiem ferii szkolnych rozpoczną się prace remontowe i adaptacyjne pracowni rehabilitacji w Szerzynach. Obiekt zyska m.in. dodatkową powierzchnię, nowy sprzęt medyczny. Już w marcu będzie oddany do użytku ze zwiększoną ilością świadczonych usług.

W ostatnim czasie wykonano prace ścinkowe w lesie w parafialnym. Pozyskane drzewo zostanie przeznaczone na potrzeby parafii w Szerzynach. Z pozyskanych pni wykonane zostanie m.in. nowe ogrodzenie wokół zabytkowej plebani. 

Foto: Szkoła o Ołpinach

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 794 razy
Odsłon artykułów:
12558052

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…