środa, 31 styczeń 2018 10:26

Kwalifikacja wojskowa

Napisał

1 lutego w regionie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. 

1 lutego 2018 roku w Powiecie Tarnowskim i regionie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 19 kwietnia. Podobnie jak w latach ubiegłych, miejscem przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej będą pomieszczenia w budynku OHP przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie (budynek C).

W powiecie dębickim kwalifikacja odbędzie się w PKL Dębica, ul. Sportowa 26 (dawny MOSiR) w dniach od 5 lutego do 28 marca.

Miasto Tarnów przeprowadza kwalifikację przy ul. Brodzińskiego 1 od 12 marca do 16 kwietnia.

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2018 roku podlegają mężczyźni:
- urodzeni w 1999 roku
- urodzeni w latach 1994-1998, jeżeli nie określono dotąd ich zdolności do czynnej służby wojskowej
- osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
- osoby urodzone w latach 1997-1998, które:
1) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
2) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

Do kwalifikacji wojskowej obowiązane są również stawić kobiety urodzone w latach 1994–1999, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w publicznych i niepublicznych uczelniach na kierunkach: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria oraz w szkołach policealnych na kierunkach: farmacja, ratownictwo medyczne, weterynaria.

Osoby zgłaszające się do kwalifikacji wojskowej po raz pierwszy muszą pamiętać o zabraniu ze sobą:
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
- fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy,
- dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia albo fakt pobierania nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

Więcej informacji: Starostwo Powiatu Tarnowskiego oraz WKU Tarnów i WKU Mielec

Czytany 693 razy
Odsłon artykułów:
12545084

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…