sobota, 27 styczeń 2018 11:30

Wręczono Melaniusze

Napisała

W Tuchowie w czasie spotkania noworocznego rozdano "Melaniusze".

W tuchowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne połączone z wręczeniem honorowych wyróżnień statuetką „Melaniusz”. Uroczystość rozpoczął koncert uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie.

Głównym punktem spotkania było uroczyste wręczenie statuetki „Melaniusza” – honorowego wyróżnienia, przyznawanego za zasługi dla rozwoju miasta i gminy Tuchów.

W tym roku kapituła przyznała 6 wyróżnień. Melaniusze "otrzymali":

Krystyna Baniowska-Stąsiek za inicjatywę i organizację tuchowskich międzynarodowych plenerów malarskich „Sacrum” oraz pełnienie funkcji ich kuratora.

Lidia Kubit za skuteczne dążenia do nawiązywania i zacieśniania różnorakich kontaktów między Tuchowem a niemieckim Illingen.

Jadwiga Salamon z Karwodrzy, została wyróżniona za krzewienie lokalnego patriotyzmu poprzez liczne publikacje i działalność społeczną na rzecz małej ojczyzny.

Władysława Stefańska za działalność społeczną na rzecz osób upośledzonych. Jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy.

Maciej Nalepka z Tuchowa za wybitne osiągnięcia sportowe, a tym samym promocję rodzinnego miasta w kraju i za granicą.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Tuchowskiej za 70-letnią działalność na rzecz społeczności lokalnej, a zwłaszcza na pracę z młodzieżą w myśl hasła: Wstępując do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej, nawet się nie zorientujesz, kiedy niesienie pomocy innym stanie się twoją pasją.

Więcej informacji: UM w Tuchowie

Czytaj także: Melaniusze w 2017 r.

Czytany 559 razy
Odsłon artykułów:
12540244

Odwiedza nas 309 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…