piątek, 26 styczeń 2018 12:11

Spotkanie z samorządowcami

Napisał

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z samorządowcami z regionu tarnowskiego.

Po Nowym Sączu i Krakowie, przyszedł czas na spotkanie w Tarnowie. W pierwszej części konferencji pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego omówili zagadnienia związane z ustawą dekomunizacyjną oraz repatriacją oraz legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców w województwie małopolskim. Tematy te zostały zaprezentowane w kontekście regionu tarnowskiego.

Druga część spotkania została przeznaczona na dyskusję na tematy ważne dla samorządowców z regionu. Omówiono zagadnienia związane z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym oraz koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń wychowawczych i rodzinnych. Wojewoda nawiązał również do programu budowy dróg lokalnych oraz realizacji zadań dotyczących szkód popowodziowych oraz osuwiskowych. 

W czasie spotkania wojewoda zachęcał również samorządy do zaangażowania się w projekt „(Mało)polski Szlak Pamięci o Roku 1918”. "Inicjatywa ta koresponduje ze słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który mówił o lokalnych bohaterach. Zebrane materiały chcemy wydać w formie albumu, żeby pokazać, jak świętowano odzyskanie niepodległości również z perspektywy małych miejscowości " – powiedział wojewoda Piotr Ćwik. Więcej o projekcie: (Mało)polski Szlak Pamięci o Roku 1918.

Info, foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 539 razy
Odsłon artykułów:
12540154

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…