środa, 03 styczeń 2018 15:27

Nowy sprzęt dla strażaków

Napisał

W Tuchowie odbyło się uroczyste podpisanie umów darowizn i przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego przez gminę Tuchów z Funduszu Sprawiedliwości.

W uroczystości przekazania nowego sprzętu uczestniczyli: zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie – bryg. Piotr Wójcik, burmistrz Tuchowa Adam Drogoś, zastępca burmistrza Tuchowa i wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie Kazimierz Kurczab, skarbnik gminy Szczepan Makarski oraz przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, które otrzymały zakupiony sprzęt.

Zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 z deską ortopedyczną, zestawem szyn Kramera i opatrunkami WATER JEL trafiły do ochotniczych straży pożarnych z Burzyna, Dąbrówki Tuchowskiej, Jodłówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej, Łowczowa, Mesznej Opackiej, Piotrkowic, Siedlisk i Tuchowa. Defibrylatory automatyczne LIFEPAK CR Plus otrzymali strażacy z jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego tj. OSP w Siedliskach i Tuchowie.

Gmina Tuchów złożyła wniosek do ministerstwa sprawiedliwości o pieniądze z tzw. Funduszu Sprawiedliwości. 30 listopada ubiegłego roku w Krakowie podpisano umowę, na mocy której gmina otrzymała kwotę 81 tys. zł na realizację zadania polegającego na zakupie 10 zestawów medycznych oraz 2 defibrylatorów AED. Po przeprowadzonym postępowaniu dokonano zakupu ww. sprzętu i ostatecznie wartość zrealizowanego zadania wyniosła ponad 58 tys. zł.

Info: UM w Tuchowie

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Na początek wsparcie otrzyma 145 jednostek OSP z Małopolski. Na liście znalazły się m.in. OSP z gminy Skrzyszów, Tuchów, Ryglice, Szerzyny. Więcej: Ministerialne wsparcie dla OSP, Nowy sprzęt dla strażaków w gminie Szerzyny. 

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 817 razy
Odsłon artykułów:
13271685

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…