środa, 03 styczeń 2018 14:17

Gmina ze śmieciami

Napisane przez

W styczniu 2018 roku w gminie Ryglice nie będą wywożone śmieci od mieszkańców.

Prawdopodobnie w styczniu 2018 roku w gminie Ryglice nie będą wywożone śmieci. Mieszkańcy np. Zalasowej, od których odebrano śmieci 4 lub 5 grudnia, muszą trzymać je nawet ponad dwa miesiące. Nie jest też pewne, co będzie w lutym. Wszystko zależy od przebiegu procedury zamówienia publicznego, które rozpoczęło się dopiero 28 grudnia. 

W listopadzie minionego roku gmina Ryglice zawarła porozumienie w sprawie powierzenia gminie miasta Tarnowa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Dokument, który podpisali wówczas burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz i prezydent Tarnowa Roman Ciepiela miał gwarantować, że w 2018 r. ceny odbioru śmieci nie wzrosną. Prawdopodobnym wykonawcą zadania miało być Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie. Więcej: Śmieci w gminie Ryglice nie zdrożeją.

Dotychczasowy wykonawca usług, firma Trans-Formers Karpatia odwołała się w tej sprawie do odpowiedniego urzędu. Okazało się, że powyższe porozumienie nie ma mocy prawnej i musi być przeprowadzony przetarg na wykonawcę usług. Ogłoszenie o zamówieniu usługi opublikowano w BIP UM w Ryglicach 28 grudnia z poprawkami i uzupełnieniami z dnia następnego. Ponadto 2 stycznia zamieszczono odpowiedzi na szereg pytań dotyczących zadania. Czytamy tam m.in., że odpady komunalne mają być odebrane do 9 lutego. 

5 stycznia poznamy firmy, które przystąpiły do przetargu. Wkrótce też dowiemy się, czy stawki za odbiór śmieci pozostaną na tym samym poziomie.

Czytany 3525 razy
Odsłon artykułów:
16487602

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…