piątek, 15 grudzień 2017 10:16

Kolejny sukces tarnowskiej Policji w walce z dopalaczami

Napisał

Od kliku lat na terenie regionu tarnowskiego obserwujemy ogromne zagrożenie związane z handlem dopalaczami.

Przyczyny tego zjawiska są złożone, jednak jest to przede wszystkim wynik dostępności tych produktów. Do niedawna na terenie Tarnowa były dwa takie punkty, o których wszyscy wiedzieli. Z różnych powodów prowadziły one swoją działalność handlową nieprzerwanie od lat. W chwili obecnej oba te punkty nie funkcjonują, a sprzedający w nich dopalacze przebywają w zakładach karnych. W trakcie działań związanych z eliminacją tego zjawiska z naszego rynku, tylko w tym roku tarnowscy policjanci przejęli ponad 10 tyś. szt. dopalaczy, które mogły trafić na nasz rynek. Jest to niewątpliwy sukces, na który zapracowali policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Mając świadomość tego, że tak opłacalna działalność, jaką jest handel dopalaczami, (dzienny zysk to 7-27 tyś. zł.) nie zniknie wraz z zamknięciem sklepów, w dalszym ciągu policjanci komendy miejskiej monitorują tę kwestię. Wynikiem tego wyczulenia jest kilkukrotne zatrzymanie różnych osób, które przyjeżdżały do naszego miasta i po zameldowaniu w hotelu, próbowały rozprowadzać dopalacze – dzięki naszym działaniom - bezskutecznie.

Tak było również w zeszłym tygodniu. Policjanci prowadzący rozpoznanie tego zagadnienia uzyskali informację o pojawieniu się kolejnej osoby, która handluje tymi substancjami na ulicy. 22-latek sprzedawał dopalacze z samochodu w centrum miasta obok jednej z restauracji. Całkowicie zaskoczony chciał nawet sprzedać oferowane produkty nieumundurowanym policjantom. Został przez nich zatrzymany, a podczas przeszukania ujawniono przy nim 20 woreczków z suszem koloru zielonego, oraz 21 woreczków z proszkiem koloru białego. Mężczyzna, mieszkaniec Krakowa został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Okazało się, że wynajmuje pokój w jednym z moteli na terenie Tarnowa. Tu w wyniku przeszukania zabezpieczono kolejne 20 woreczków z zielonym suszem i białym proszkiem. Podczas badania testerem narkotykowym zabezpieczonych substancji o nazwie „Cristal Power” i „Cristal Power M” wykryto organiczny związek chemiczny MDMA (ekstazy).

Dwudziestodwulatek po przesłuchaniu został zwolniony. Usłyszał zarzut posiadania i rozprowadzania środków odurzających, które spenalizowane są w artykułach 59 i 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Info: KMP Tarnów

Czytany 617 razy
Odsłon artykułów:
12548100

Odwiedza nas 613 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…