niedziela, 10 grudzień 2017 16:07

Festiwal podróżników w Tuchowie

Napisał

W sobotę 9 grudnia odbył się I Tuchowski Festiwal Podróżników.

Główną częścią pierwszej edycji Festiwalu było spotkanie z trzema znanymi podróżnikami. W spotkaniu z nimi uczestniczyło wiele osób z Tuchowa, okolic, a nawet z różnych części Polski.

Albin Marciniak opowiadał o wyprawach w podziemia zamków i innych obiektów, często niedostępnych dla zwykłych turystów. Marek Podraza przekonywał, że podróże w egzotyczne miejsca nie muszą być kosztowne i zaprezentował swoją wyprawę na Malediwy. Z kolei Michał Pater pokazał jak autostopem przemierzył Rosję i inne rejony azjatyckie.

W czasie wydarzenia w Tuchowie była także możliwość oglądnięcia wystawy pt. „Małopolskim Szlakiem Zamków, Skansenów i Podziemi Turystycznych” Klubu Podróżników „Śródziemie” oraz "Dzień Dobry z Pasma Brzanki", stoisk podróżników oraz zabytkowej Łady „Żiguli”, która wraz z Michałem Paterem, przejechała kilkadziesiąt tysięcy kilometrów 

Fot. Piotr Zięba


Zapowiedź wydarzenia: I Tuchowski Festiwal Podróżników

Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie „My Pogórzanie” oraz Dom Kultury w Tuchowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Urząd Gminy w Tuchowie, Uniwersytet Rzeszowski, Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Patronat medialny sprawował m.in. Lokalny portal informacyjny ryglice-okolice.pl.

Czytany 703 razy
Odsłon artykułów:
12540317

Odwiedza nas 356 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…