poniedziałek, 04 grudzień 2017 20:35

Konkurs, odznaczenie, szkolenie

Napisał

Zakończył się etap powiatowy w konkursie na najlepszą jednostkę OSP województwa małopolskiego. Komenda Miejska PSP w Tarnowie została odznaczona Odznaką Honorową PCK. Szkolenie strażaków.

Zakończył się etap powiatowy w konkursie na najlepszą jednostkę OSP województwa małopolskiego. Do konkursu zgłosiło się pięć jednostek z pięciu gmin powiatu tarnowskiego: OSP Ciężkowice, OSP Szczepanowice (gm. Pleśna), OSP Jadowniki Mokre (gm. Wietrzychowice), OSP Stare Żukowice (gm. Lisia Góra) oraz OSP Zakliczyn. Najlepszą jednostka okazała się OSP w Zakliczynie i będzie reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

W auli Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie przy al. Solidarności odbyła się uroczysta Gala z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Podczas wydarzenia Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie została odznaczona Odznaką Honorową PCK IV stopnia w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Odznaką udekorowany został sztandar Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie. Aktu dekoracji dokonał Wiceprezes Polskiego Czerwonego Krzyża p. Jerzy Kornas oraz Wiceprezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK p. Bartłomiej Bieniasz. Do organizacji uroczystości jak i do uhonorowania KM PSP w Tarnowie odznaką przyczynili się m.in. członkowie działającego od 3 lat Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KM PSP w Tarnowie.

Cztery osoby z jednostki OSP Joniny zakończyło egzaminem dwumiesięczne szkolenie podstawowe dla strażaków - ratowników, które odbywało się w komendzie PSP w Tarnowie.

Czytany 576 razy
Odsłon artykułów:
12558082

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…