piątek, 01 grudzień 2017 11:15

Zatrzymali sprawcę kradzieży

Napisała

Chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionej rzeczy, szarpał się z ekspedientką sklepu oraz ją odepchnął. Za takie postępowanie grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (25.11) w godzinach dopołudniowych w ścisłym centrum Tuchowa, podczas robienia zakupów mieszkaniec tego miasta zaopatrzył się w alkohol, papierosy oraz reklamówkę i nie mając zamiaru zapłacenia szybko chciał wybiec ze sklepu. Interwencję podjęła ekspedientka, która została przez niego poszarpana i odepchnięta, a on sam wybiegł ze sklepu kradnąc artykuły tytoniowe i alkohol na łączną sumę ponad 300 złotych.

Niedługo później, po uzyskaniu informacji o kradzieży od pracowników sklepu, policjanci z Komisariatu Policji w Tuchowie zatrzymali sprawcę. Jest to znany tuchowskim stróżom prawa mieszkaniec Tuchowa, wobec którego były podejmowane wielokrotnie różnego rodzaju interwencje.

37-latek został zatrzymany, a skradziony towar, ukryty w jego mieszkaniu, w części odzyskany. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży rozbójniczej i doprowadzili podejrzanego do tarnowskiej prokuratury. Ta, po ocenie dowodów na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Sąd Rejonowy w Tarnowie po analizie materiałów, przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Tuchowie. Za naruszenie artykuły 281 kodeksu karnego grozi zatrzymanemu do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 915 razy
Odsłon artykułów:
12557879

Odwiedza nas 181 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…