Duże dotacje dla szpitali

30 listopada 2017
Autor :  

Szpital w Dębicy otrzymał miliony złotych na modernizację. Duże pieniądze dostał także szpital jasielski.

10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 przyznano na budowę nowego bloku operacyjnego i lądowiska dla helikopterów w dębickim szpitalu. Marszałek Podkarpacki Władysław Ortyl w Dębicy podpisał umowę w sprawie przekazanie unijnej dotacji, o którą postarał się Powiat Dębicki.

Zaplanowane prace budowlane obejmą m.in. oddziały: chirurgii urazowo-ortopedycznej, ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej oraz oddział okulistyczny. W ramach inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy powstaną nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów.

Całkowitą wartość projektu szacuje się na na ponad 19 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na jesień 2018 roku.

Dodajmy, że dębicki szpital świętował ostatnio 70- lecie swojej działalności.

Z kolei w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na rozbudowę jasielskiego szpitala. To jedna z najważniejszych inwestycji w Powiecie Jasielskim w ostatnich latach, której całkowity koszt wyniesie około 21 mln zł. Podpisana umowa na przebudowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni opiewa na ponad 16 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu roku.

Info: Starostwo Powiatu Dębickiego, Starostwo Powiatu Jasielskiego

Odsłon artykułów:
11064803

Odwiedza nas 378 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…