wtorek, 28 listopad 2017 10:56

Sukcesy sportowe i taneczne

Napisał

Dzieci i młodzież szkół z okolicy zdobyli kolejne medale w szachach, judo i mistrzostwach cheerleaderek.

Anna Burza uczennica klasy trzeciej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej wraz z tarnowską formacją Blak Pom zdobyła złoty medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa Cheerleaders w Zielonkach.

Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie zwyciężyła w Leżajsku w wojewódzkim finale igrzysk dzieci szkolnych w szachach drużynowych i tym samym zakwalifikowali się do mistrzostw Polski. W skład drużyny wchodzą: Krzysztof Bartuzi, Michał Baruzi, Piotr Gągała oraz Weronika Szumowicz.

Kolejne medale zdobyli młodzi judocy z MOSiR w Tuchowie. W XVI Międzynarodowym Turnieju Judo w Jedliczu pierwsze miejsca wywalczyli: Karina Damian, Natasza Potok, Tomasz Dziga, Jakub Nakielny. Srebro zdobyli: Gabriela Gut, Karol Knapik, Jakub Poręba, Nina Potok, Justyna Burza, Kamil Sterkowicz. Trzecie miejsce zajęli: Kacper Sajdak, Hubert Starzyk, Aleksandra Srebro. Z kolei w turnieju w Mysłowicach Nicoletta Zduń wywalczyła srebrny medal.

Natomiast Natalia Wzorek i Filip Wantuch zostali powołani do kadry wojewódzkiej na Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Warszawie. Reprezentacja Małopolski chłopców zajęła 4, a dziewcząt 5 miejsce.

Info: ZSP w Zalasowej, UM w Pilźnie, UM w Tuchowie

 

 

Czytany 742 razy
Odsłon artykułów:
13273850

Odwiedza nas 295 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…