poniedziałek, 27 listopad 2017 14:04

Dyrektor sądu zatrzymany

Napisał

Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnowie został dziś zatrzymany przez CBA i odwołany ze stanowiska przez Ministra Sprawiedliwości.

Rzeszowscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś rano 10 obecnych i byłych dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej. Na liście znalazł się m.in. dyrektor sądu tarnowskiego.

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania osób podejrzanych celem zabezpieczenia dowodów w sprawie oraz zajęcia składników mienia do ustanowienia zabezpieczenia majątkowego. Zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, gdzie usłyszą zarzuty. 

W sumie lista zatrzymanych w sprawie korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie wydłużyła się do 26 osób. Początkiem października doszło do pierwszej serii zatrzymań. 

Straty spowodowane przez zorganizowaną grupę przestępczą działającą w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie poprzez wyłudzenia za fikcyjne usługi mogą sięgać ponad 35 mln zł.

W związku z zatrzymaniami w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął decyzję o natychmiastowym odwołaniu dyrektorów: Sądu Okręgowego w  Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu. Minister podjął także decyzję o odwołaniu ze stanowiska Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie za brak odpowiedniego nadzoru. W związku z przewlekaniem spraw, Minister Sprawiedliwości podjął również decyzję o odwołaniu prezesów obu krakowskich sądów rejonowych. 

Czytany 2401 razy
Odsłon artykułów:
16487586

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…