poniedziałek, 27 listopad 2017 10:11

Medale Dei Regno Servire

Napisał

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył medale dla osób zaangażowanych w życie parafii z diecezji.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w bazylice katedralnej w Tarnowie po raz kolejny wręczono odznaczenia dla najbardziej zaangażowanych ludzi w życie Kościoła z całej diecezji tarnowskiej.

Wśród 76 osób na liście wyróżnionych znaleźli się m.in.:

Stanisław Filipak z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach, który przez ponad 50 lat sprawował funkcję kościelnego w parafii Szerzyny i bardzo angażuje się w życie parafialne.

Wanda Maria Grygiel z parafii św. Stanisława BM w Jodłowej, która należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, od wielu lat troszczy się o kaplicę dojazdową w Dębowej.

Urszula Niedzielska z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie, która należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Caritas i bardzo zaangażowana w życie parafialne.

Jan i Lucyna Skórka z parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej, którzy są bardzo zaangażowani w działalność parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Jan Skórka jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej i należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W niedzielę w katedrze świętowali także członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Czytany 763 razy
Odsłon artykułów:
13056204

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…