sobota, 25 listopad 2017 14:54

Małopolski Budżet Obywatelski

Napisał

Ogłoszone zostały wyniki drugiego BO Małopolska. Z regionu tarnowskiego przeszło 7 projektów.

W drugiej edycji BO oddano ponad 176,6 tys. głosów, czyli o 120% więcej niż przed rokiem. W 2017 roku zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu kwoty w II edycji BO Małopolska z 6 do 8 mln zł. Wszystkie zadania zostaną zrealizowane w 2018 i 2019 roku.

Ponad 45,7 tys. oddali mieszkańcy subregionu tarnowskiego – to najlepszy wynik 2. edycji BO Małopolska. Na drugim miejscu uplasowała się Małopolska Zachodnia, a na trzecim – Sądecczyzna. Jeśli chodzi o powiaty, to na pierwszym miejscu znalazło się miasto Kraków, na drugim powiat tarnowski, a na trzecim powiat nowosądecki.

W subregionie tarnowskim na pierwszym miejscu znalazło się z kolei zadanie: „Z gwiazdami... nie tylko zaczytani”. Projekt ten zakłada organizację cyklicznych spotkań, które mają zachęcić mieszkańców do częstszego sięgania po książki. W planach są nie tylko spotkania autorskie, ale też koncerty czy kameralne spektakle. Na to zadanie zagłosowało w sumie 5 789. Koszt to 400 tys. zł.

Gmina Tarnów w Formie - W ramach zadania w obiektach na terenie gminy Tarnów przez cały rok zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia sportowe m.in. aerobicu, jogi i zumby. Każdy chętny mieszkaniec będzie miał okazję w poszczególnych dniach tygodnia, zgodnie z harmonogramem, skorzystać z ćwiczeń w obiektach jak domy ludowe czy sale sportowe. Wartość zadania wynosi 81 tys. zł.

Drugi projekt to "Tarnów Polskiej Piosenki" - tygodniowy festiwal muzyczny w centrum Tarnowa (Rynek). Głównym celem zadania jest promocja młodych talentów muzycznych z Subregionu Tarnowskiego. Zadanie wyniesie 400 tys. zł.

Trzecie zadanie to "Zajęcia warsztatowe z robotyki przy Szkole Podstawowej w Radłowie" za 88 tys. zł.

Kolejnym pomysłem jest "Nasadzenie krzewów w pasie drogi nr 977 i urządzenie skarpy w miejscowości Poręba Radlna" za ponad 77 tys. zł.

"Budowa parkingu przy DW 977 w miejscowości Zborowice" za ponad 97 tys. zł to następny projekt.

"Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 980- w miejscowości Rzepiennik Strzyżewski" zostanie zrealizowana za blisko 100 tys. zł.

"My też możemy razem" - to pomysł na integrację mieszkańców powiatu brzeskiego.

Info: UMWM w Krakowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 729 razy
Odsłon artykułów:
12583111

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…