środa, 15 listopad 2017 10:55

Pomoc w okresie zimowym

Napisał

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby zagrożone z powodu niskiej temperatury.

W czasie, gdy temperatura powietrza obniża się, policjanci podejmują szereg akcji, które mają na celu ratować narażonych na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem dotyczy osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. 

Policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę. Policja przypomina, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania dla mundurowych.

Policja zwraca się także z apelem by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. "Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie".

W regionie tarnowskim działa szereg placówek udzielających pomocy. Są to:

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie, Noclegownia dla osób bezdomnych w Tarnowie, Dom Samotnej Matki w Tarnowie, Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy, Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu, Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie, Dom Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach, Dom Pomocy Społecznej w Stróżach, Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy, Dom Pogodnej Jesieni w Zakliczynie, Dom Pogodnej Jesieni w Jadownikach Mokrych.

Info: KMP Tarnów

Lista adresowa placówek znajduje się w zakładce: Przydatne - Pomoc dla bezdomnych

Czytany 484 razy
Odsłon artykułów:
12262987

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…