Sukcesy szkolne

Napisała

W ostatnim czasie uczniowie szkół z okolicy odnieśli kolejne sukcesy w konkursach oraz w innych dziedzinach edukacji.

W Centrum Kultury w Pleśnej odbyła się trzynasta edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej "Legiony to żołnierska nuta" pod patronatem wójta gminy Pleśna. W przeglądzie wzięło udział 19 zespołów, którzy zaprezentowali dwie pieśni patriotyczne powstałe do końca 1918 roku.

W kategorii klas 1-3 SP pierwsze miejsce zdobyła grupa z Niepublicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łękawce.
W kategorii klas 4-7 SP zwyciężył zespół Panda ze Szkoły Podstawowej w Joninach.
W kategorii gimnazjalnej pierwszą pozycję zdobyła Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Pogórskiej Woli, a drugie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej.
Nagrodę specjalną wójta gminy Pleśna otrzymała Oliwia Onik ze Szkoły Podstawowej w Łękawce, a nagrodę dyrektora ZSP w Rzuchowej odebrała Gabriela Golec ze Szkoły Podstawowej w Joninach.

W Ciężkowicach odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna dziewcząt Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, a trzecie miejsce wywalczyła ekipa chłopców z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach.

W Wojniczu odbył się finał powiatowy turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. W kategorii chłopców U -8 w finale grały reprezentacje szkół podstawowych z Zalasowej, Wojnicza oraz Radłowa.
Drużyna z Zalasowej zakwalifikowała się na zawody wojewódzkie, które zostaną rozegrane w Krakowie.

Podczas Targów Książki w Krakowie uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie w konkursie „ Targowość „ organizowanym przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie zajęli drugie miejsce.

W Kuratorium Oświaty w Krakowie uhonorowano stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. Stypendium otrzymał m.in. Jan Abramowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach oraz Michał Niziołek z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

W bieżącym roku po raz pierwszy przyznane zostały Stypendia Burmistrza Tuchowa. Otrzymało je 40 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów za wysokie wyniki w nauce i inne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

Z początkiem 2017 roku została uruchomiona kolejna edycja programu Wiarygodna Szkoła. Po rekrutacji placówek, Ogólnopolskie Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa w Łękawicy. Program Wiarygodna Szkoła stanowi ranking najlepszych placówek w całej Polsce. Nadany Certyfikat jest gwarantem spełniania przez placówkę wysokich standardów edukacyjnych.

Zespół Szkół w Lubczy otrzymał Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.