środa, 08 listopad 2017 12:29

Wydarzenia strażackie

Napisał

Nowy zastępca w PSP w Dębicy. Nowy sprzęt dla PSP w Dębicy. Nowi aspiranci PSP. Szkolenia i ćwiczenia strażackie. Inne wydarzenia.

Nowy zastępca w PSP w Dębicy

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Dębicy bryg. Romana Merchuta. Uroczystość odbyła się 7 listopada w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Decyzję o powołaniu na stanowisko wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec w towarzystwie komendanta powiatowego PSP w Dębicy st. bryg. Wojciecha Buszka.

Nowy sprzęt dla PSP w Dębicy

3 listopada 2017. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy odbył się apel z okazji przekazania zakupionego sprzętu i wyposażenia na potrzeby jednostek organizacyjnych PSP woj. podkarpackiego.

W ręce dębickich strażaków przekazany został kontener specjalny z proszkiem gaśniczym. Zakup ten był możliwy dzięki wsparciu finansowemu budżetu wojewody podkarpackiego, Programu Modernizacyjnego Służb Mundurowych oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Po apelu odbyła się konferencja, w trakcie której podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec omówił zagadnienia dotyczące Programu Modernizacyjnego Służb Mundurowych, natomiast bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP omówił zasady finansowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W uroczystości uczestniczyli posłowie na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Wojciech Buczak, Jan Warzecha, senator RP Zdzisław Pupa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec, zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Bogusław Kida, władze samorządowe powiatu oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP z terenu Podkarpacia.

Nowi aspiranci PSP

W Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyła się uroczystość, w czasie której 88 słuchaczy złożyło strażacką przysięgę. Byli to m.in.: dh. Karol Mikrut z OSP Żurowa, dh. Karol Marcinek z OSP Wola Lubecka, dh. Kamil Podraza z OSP Lubcza.

Szkolenia i ćwiczenia strażackie

W Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Tarnowie odbyło się kilkutygodniowe szkolenie dla strażaków ochotników. W czasie trwania kursu strażacy zdobywali wiedzę oraz wykonywali ćwiczenia z zakresu szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej. W szkoleniach brali udział m.in. druhowie z OSP w Woli Lubeckiej.

W sobotę strażacy OSP w Zalasowej przeprowadzili manewry ratownicze, których głównym celem było przećwiczenie procedury postępowania z osobą w stanie hipotermii. Kilka dni temu na budynku miejscowego kościoła i budynku starej plebani przeprowadzili ćwiczenia z gaszenia pożarów wewnętrznych. 

7 listopada na terenie Szkoły Podstawowej w Łękawicy przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne. W akcji brali udział strażacy z jednostek gminy Skrzyszów.

Inne wydarzenia i akcje

Funkcjonariusze wydziału operacyjnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przeprowadzili 7 listopada kontrolę gotowości bojowej w OSP KSRG Tuchów.

Trwa kolejna edycja konkursu na „Najlepszą jednostkę OSP Województwa Małopolskiego”. Celem konkursu jest wsparcie oraz promocja działalności Małopolskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zwycięzcy Konkursu będą mogli przeznaczyć nagrody pieniężne na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt pożarniczy, wyposażenie ochrony osobistej strażaka, samochody pożarnicze lub na poprawę stanu technicznego bazy OSP. Zgłoszenia trwają do 17 listopada. Więcej informacji: zposptarnow.pl

Celina Duda wykonała nowy herb dla strażaków z Dąbrówki Tuchowskiej. Został on zamieszczony na remizie.

W jedną z niedziel październikowych członkowie OSP z Siedlisk prowadzili modlitwę różańcową w kościele parafialnym w Siedliskach. Z kolei grupa Małych Strażaków wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Łęki Dolne wspólnie sprzątali oraz złożyli znicze i kwiaty na grobach żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Łękach Górnych.

Trwa akcja "Misie ratownisie ". Jej celem jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach, po wypadkach drogowych.

Info: PSP Dębica, KW PSP Rzeszów, ZOSP Tarnów, OSP Tuchów, OSP Zalasowa, OSP Siedliska, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP Łęki Dolne, OSP Wola Lubecka, OSP Łękawica

Czytany 713 razy
Odsłon artykułów:
12557872

Odwiedza nas 294 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…