środa, 08 listopad 2017 11:27

Będzie mniej dzików

Napisał

Koła łowieckie zwiększają ilość odstrzałów dzików na terenie gminy Ryglice.

Burmistrz Ryglic wystąpił do Kół Łowieckich działających na terenie gminy Ryglice z wnioskiem o zwiększenie liczby odstrzałów przewidzianych w planach łowieckich w sezonie 2017/2018.

Działania te przyniosły efekty w postaci odpowiedzi Koła Łowieckiego "DZIK", które zwiększyło plan odstrzału dzika o 100 sztuk (plan podstawowy wynosił 110 sztuk), zaś Koło Łowieckie "TROP" zwiększyło plan o 15 sztuk dzików (plan podstawowy wynosił: 20 sztuk). Koło "HEJNAŁ" zadeklarowało, iż po wykonaniu podstawowego planu odstrzałów, również zwiększy pogłowie odławianych dzików (plan podstawowy wynosi: 70 sztuk).

Starania burmistrza w tym zakresie, podyktowane są licznymi skargami rolników na szkody wyrządzane przez dziką zwierzynę w uprawach rolnych oraz troską o bezpieczeństwo mieszkańców. Populacja dzika jest tak liczna, że nieuniknione stają się bezpośrednie z nim spotkania, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku natknięcia się na samicę z warchlakami. Oczywistym jest, że działania te nie rozwiążą całego problemu, jednakże mamy nadzieję, iż w odczuwalny dla rolników sposób zmniejszą jego skalę.

Info: UM w Ryglicach

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 871 razy
Odsłon artykułów:
12545244

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…