piątek, 03 listopad 2017 09:12

Przegląd filmów K. Brożka

Napisał

W ramach Festiwalu Niepodległości oraz obchodów Święta Miasta „Tarnów Pierwsze Niepodległe" organizowany jest w tarnowskim kinie przegląd filmów dokumentalnych Krzysztofa Brożka. 

W dniach 6 i 7 listopada, w ramach szóstej edycji Festiwalu Niepodległości oraz obchodów Święta Miasta „Tarnów Pierwsze Niepodległe" organizowany jest w kinie MARZENIE dwudniowy otwarty przegląd filmów dokumentalnych Krzysztofa Brożka. Z samym autorem spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 17:00 w Piwnicy TCK. Wstęp na wszystkie projekcje i na spotkanie jest wolny.

6 listopada o godzinie 11:00 „Niepodległość jako postawa" - projekcja dwóch krótkich filmów (łącznie trwają około 75 minut):

„Zdradzeni o świcie"- film o rozbiciu antykomunistycznego oddziału partyzanckiego z okolic Nowego Sącza, Piwnicznej "Żandarmeria" (w tym oddziale kapelanem był ks. Władysław Gurgacz, najsłynniejszy z kapelanów Żołnierzy Wyklętych).

„Historia Pana AK" – film o o Andrzeju Kostrzewskim, żołnierzu Armii Krajowej, po wojnie szyfrancie organizacji Wolność i Niezawisłość, w roku 1978 założycielu Instytutu Katyńskiego 7 listopada o godzinie 11:00 „Niepodległość – wyzwanie i dylematy" (blok ok. 90 minut).

„Gdzie jest porozumienie gdańskie?" - film - zapis dziennikarskiego śledztwa w sprawie zaginionych w tajemniczych okolicznościach egzemplarzy porozumień podpisanych 31 sierpnia 1980 w Stoczni Gdańskiej. Nawet wśród historyków mało kto wie, że dziś nie ma oryginałów owych historycznych Porozumień...

„Tajne./Spec znaczenia" - niedokończony film zlecony przez TVN, starający się przybliżyć początki aktywności politycznej Lecha Wałęsy w pierwszej połowie lat 70-tych XX w. Seanse poprzedzą projekcje filmów zrealizowanych w ramach projektu „Pierwsi Niepodlegli".

Z Krzysztofem Brożkiem będzie można spotkać się 7 listopada o godzinie 17:00 w Piwnicach TCK, Rynek 5. Podczas tego spotkania zaprezentuje on fragmenty swojego najnowszego dzieła -filmu dokumentalnego o Solidarności Walczącej.

Wstęp na seanse i spotkanie jest wolny.

Organizatorzy Festiwalu Niepodległości oraz obchodów Święta Miasta Tarnów

Czytany 400 razy
Odsłon artykułów:
12541547

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…