wtorek, 31 październik 2017 12:35

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Napisała

26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”.

W Festiwalu udział wzięli soliści, zespoły i chóry z terenu całego regionu, w tym powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i miasta Tarnów. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich Gmina Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Uczestników oceniło jury w składzie: Elżbieta Jakimek – Zapart z Fundacji Armii Krajowej, Mateusz Prendota prezes Stowarzyszenia Passionart, Łukasz Płatek z krakowskiego oddziału IPN oraz Adam Ryba dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów.

Przyznano m.in wyróżnienia:

Kategoria dzieci soliści: 1 miejsce - Klaudia Rąpała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach i Julia Roman z Zespołu Szkół w Gromniku, 3 miejsce - Emilia Zima z Zespołu Szkół w Lubczy.

Kategoria dzieci chóry: 1 miejsce - Kantata – Niepubliczny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłówce - Wałkach, 3 miejsce - Remedium – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu.

Kategoria dzieci zespoły: 3 miejsce - Trio wokalne ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej oraz Zespół wokalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych.

Ponadto jury wyłoniło laureatów eliminacji, którzy wezmą udział w przesłuchaniach finałowych, które odbędą się wkrótce w Krakowie, a następnie w koncercie galowym: Julia Roman, Emilia Zima, Magdalena Chudzik, Laura Karpińska, Klaudia Rąpała, Kinga Gurgul, Eliza Gąsiorowska, Oliwia Lisowska, Marcelina Cieślik, Chór Kantata, Ragii di sole, Chór rodziców, nauczycieli i uczniów – Zakliczyn, Zespół REMEDIUM.

Info: UG Tarnów

Czytany 613 razy
Odsłon artykułów:
12582998

Odwiedza nas 279 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…