sobota, 28 październik 2017 12:20

Śmieci mogą pójść do Tarnowa

Napisał

Rada Miejska w Tarnowie wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia, na mocy którego Tarnów będzie mógł przejąć odbiór i zagospodarowywanie odpadów komunalnych od mieszkańców Zakliczyna, Skrzyszowa i Ryglic.

Uchwały intencyjne podjęte przez tarnowskich radnych otwierają drogę do podpisania porozumienia ws. wywozu śmieci przez prezydenta Tarnowa i włodarzy Zakliczyna, Ryglic oraz Skrzyszowa. 

Jeżeli porozumienie zostanie podpisane, Tarnów będzie odbierał od gmin około pięciu tysięcy ton odpadów komunalnych rocznie, w formule in house. W Skrzyszowie pojawią się Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Według Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Tarnowa jest możliwość obniżenia obecnie obowiązujących w gminach jednostkowych stawek za odbiór odpadów i lepszego wykorzystania potencjału oraz sprzętu.

Podobny wniosek złożyła również gmina Szerzyny.

Obecnie wywozem śmieci zajmuje się kilka firm. Więcej: Nowe firmy i harmonogramy wywozu śmieci.

W Tarnowie rozważano ponadto podniesienie stawek za odbiór śmieci. Radni nie zagłosowali za zmianami. Obowiązujące w Tarnowie stawki za odbiór odpadów nadal będą wynosić 8.50 złotych od osoby za śmieci posegregowane i 15 złotych za odpady niesegregowane. Radni nie dali również zgody na połączenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które odbiera śmieci i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, zarządzającego wysypiskiem. 

Źródło: Urząd Miasta Tarnowa

Czytany 947 razy
Odsłon artykułów:
12541651

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…