poniedziałek, 23 październik 2017 11:21

Sukcesy sportowe

Napisał

Zawodnicy z okolicy osiągnęli kolejne sukcesy sportowe w judo, jeździectwie i biegach.

Puchar Polski Młodzików w Judo

Przed tygodniem informowano o występie tuchowskich judoków: Natalii Wzorek, Filipa Wantucha i Huberta Starzyka w Mistrzostwach Polski Młodzików. Więcej: Na mistrzostwach Polski w Judo. Tym razem wspomniana trójka podopiecznych trenera Marka Srebro, uczestniczyła w Pucharze Polski Młodzików rozgrywanych w Zakopanem 22 października.

Hubert Starzyk w kategorii do 66 kg stoczył trzy pojedynki zajmując piąte miejsce. Natalia Wzorek w kategorii do 57 kg wywalczyła brązowy medal. Trzeci zawodnik Filip Wantuch okazał się najlepszym w kategorii do 42 kg (14 zawodników). W pierwszej walce pokonał Franciszka Kożlika (AZS Katowice), w drugiej Kamila Kustrzyckiego z Gwardii Koszalin, w trzeciej francuzkiego judokę Robina Plausona. W walce finałowej zwyciężył Igora Kozika z UKS Mysłowice, zdobywając tym samym złoty medal. 

W czołówce biegaczy

Zawodnicy i zawodniczki LKS-u Burzyn osiągali we wrześniu imponujące wyniki w różnych imprezach biegowych. Wśród nich świetne wyniki osiągnęła Beata Słomska. We wrześniu zawodniczka ta wystartowała w pięciu biegach, w których zajmowała czołowe lokaty wśród kobiet.

Czytaj także: Sukces Roberta Makowca.

Mityng jeździecki

W Drzonkowie odbył się IX Ogólnopolski Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych. Województwo Małopolskie reprezentowała pięcioosobowa ekipa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Zbylitowskiej Góry. Ośrodek jest jednostką zarządzaną przez starostwo powiatu tarnowskiego.

Do reprezentacji zakwalifikowano trzech uczniów i dwóch absolwentów tej szkoły: Daniel Sitek, Natalia Filar, Wojciech Teper, Krystian Furmański, Bożena Tyka. 

Na 10 startów reprezentanci Ośrodka zdobyli aż 9 medali.

Daniel Sitek z Tuchowa uczący się w SOSW Zbylitowska Góra - Dwudniaki ma szansę dostać się do kadry narodowej. 

Czytany 530 razy
Odsłon artykułów:
12541566

Odwiedza nas 304 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…