sobota, 21 październik 2017 15:43

Sukces Roberta Makowca

Napisał

Robert Makowiec z LKS Burzyn uzyskał świetny rezultat w krakowskim biegu.

Na początku października tysiące biegaczy z całej Polski, a także całego świata przyjechało do Krakowa, aby wystartować w dwóch bardzo popularnych biegach tj. PZU Biegu Trzech Kopców, a także PZU Półmaraton Królewski.

Pierwszy z nich tj. PZU Bieg Trzech Kopców odbył się 1 października na 13 kilometrowej trasie wytyczonej pomiędzy kopcami Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Wśród międzynarodowej stawki (zawodnicy z Kenii, Ukrainy, Hiszpanii, USA, Włoch, Francji i oczywiście Polski), która wystartowała był również zawodnik LKS Burzyn Robert Makowiec. Na starcie w tym roku stanęła rekordowa liczba zawodników – ponad 2400 – a do mety w regulaminowym czasie dotarło 2330 zawodników. Robert Makowiec w tej międzynarodowej stawce bieg ukończył na wysokim 13 miejscu, co dało mu 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej wśród 486 zawodników.

Natomiast w ostatnią niedziele 15 października odbyła się 4 edycja PZU Półmaratonu Królewskiego. W tym roku na listę startową zapisało się 11 500 zawodników, ale ze względów bezpieczeństwa wystartować mogło tylko 10 000. Organizatorzy jak co roku postanowili zlokalizować start obok Tauron Areny, a meta zlokalizowana była w Turon Arenie (największej i najnowocześniejszej arenie sportowej w Polsce). W tych zawodach wystartował również Robert Makowiec i jak się później okazało start ten może zaliczyć do bardzo udanych. Wśród tak międzynarodowej stawki zawodników (z Polski, Kenii, Etiopii, Ukrainy, Maroka, Czech, Włoch, Francji) Robert zajął wysokie 36 miejsce (bieg ukończyło 8332 zawodników), a zarazem 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-40 (w tej kategorii wiekowej bieg ukończyło 1788 zawodników).