środa, 11 październik 2017 13:35

Upowszechnianie ubezpieczeń rolnych

Napisał

Coraz więcej rolników ubezpieczy się dzięki programowi promowania i wspierania ubezpieczenia upraw rolnych i hodowli.

Ubezpieczenia upraw i zwierząt hodowlanych wciąż są mało popularne i problem ich braku dotyczy nawet 90% rolników oraz 70% areałów rolnych. W tym roku liczby te wzrosły dzięki programowi ministerstwa rolnictwa, który w sposób szczególny promuje i wspiera ubezpieczanie się w rolnictwie. W bieżącym roku na pomoce klęskowe będzie wypłacone 100 mln zł, a lepiej gdyby pieniądze te były wykorzystane na wcześniejsze ubezpieczenia.

Zgodnie z nowym programem, którego celem jest zachęcić rolników do ubezpieczania się, przede wszystkim wzrosła znacznie stawka dopłaty do ubezpieczenia, która wynosi 65%. Dzięki temu tańsza stała się polisa. W 2017 r. na dopłaty do składek ubezpieczeniowych przewidziano aż 900 milionów złotych, poprzednio była to kwota 200 mln zł. Ponadto rolników ubezpiecza coraz więcej firm i w większej ilości punktów, co stanowiło dotąd duży problem. KRUS podjął także współpracę z towarzystwami ubezpieczeń.

Minister rolnictwa zlecił specjalnemu zespołowi ds. ubezpieczeń rolnych przy ministerstwie, w którym ekspertem jest radny powiatu tarnowskiego Paweł Augustyn, konsultację z rolnikami nt. upowszechnienia ubezpieczeń. Propozycją, która wypłynęła od samych rolników, może być podwójny system - podstawowego i rozszerzonego ubezpieczania się, do którego rolnik otrzymałby dopłatę. 

Więcej na temat: Magazyn Tydzień TVP.INFO (od 11min.55sek.)

Czytaj także: Spotkanie ws. ubezpieczeń rolnych

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 491 razy
Odsłon artykułów:
12176022

Odwiedza nas 372 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…