wtorek, 10 październik 2017 10:53

Dla bezpieczeństwa seniorów

Napisał

Policjanci jak również przedstawiciele samorządów lokalnych realizują założenia kampanii „Bezpieczny senior” i za pośrednictwem wnuków przekazują seniorom odblaskowe opaski.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ciężkowicach i Wydziału Ruchu Drogowego razem z Wójtem Gminy Rzepiennik Strzyżewski Markiem Karasiem 3 października w szkole podstawowej w Olszynach w ramach akcji pt. „Bezpieczny Senior” i „Odblaskowa szkoła” spotkali się z uczniami szkoły.

W tym dniu dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom program artystyczny powiązany tematycznie z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Następnie uczniowie wysłuchali krótkiego przypomnienia najważniejszych zasad dotyczących poruszania się po drogach, szczególnie w okresie jesienno- zimowym. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie od władz samorządowych otrzymali odblaskowe kamizelki, a uczniowie klas II i III w ramach akcji „Bezpieczny Senior” otrzymali odblaskowe opaski na rękę, którymi po podpisaniu swoim imieniem obdarują swoje babcie i dziadków.

akcje te mają na celu uwrażliwić młodych ludzi na bezpieczeństwo seniorów, a tym samym zwrócić uwagę całych rodzin na potrzebę wzięcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób starszych poruszających się po drogach, które często mają problemy zdrowotne wynikające z podeszłego wieku takie jak: obniżony refleks, zaburzenia wzroku i słuchu, problemy z oceną odległości.

Podobne akcje odbyły się już w szkołach podstawowych w Pławnej, Joninach i Wietrzychowicach.

Info: KMP Tarnów

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Odsłon artykułów:
12171850

Odwiedza nas 472 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…