sobota, 07 październik 2017 11:33

Wielka akcja różańcowa

Napisał

W sobotę 7 października odbywa się wyjątkowa akcja religijna "Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości".

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej w sobotę 7 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy  zbierają się na granicach kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

W oficjalnym komunikacie akcji czytamy: "Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową... Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy".

W dniu wydarzenia tysiące punktów modlitwy są zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. Miejscami modlitwy są ponadto inne miejsca w kraju i na świecie, a także w poszczególnych parafiach. W diecezji tarnowskiej, która graniczy ze Słowacją znajduje się 13 specjalnych punktów, do których oficjalnie zgłosiło się kilkanaście tysięcy osób.

Szczegółowe informacje na oficjalnym serwisie:  rozaniecdogranic.pl

Odsłon artykułów:
12171500

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…