piątek, 06 październik 2017 10:47

Usuwanie zniszczeń po wichurze

Napisał

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów nad regionem przeszedł w nocy silny wiatr, który dokonał zniszczeń, głównie połamał drzewa.

Większość jednostek strażackich w okolicy była wzywana w nocy, a także w piątek do południa do usuwania skutków wichury i burzy. Niektóre jednostki wciąż są w akcji.

Artykuł może być aktualizowany

W związku z wystąpieniem orkanu Ksawery, sporo wyjazdów mieli ochotnicy z Tuchowa. W czwartek po godz. 22 strażacy zostali wezwani na drogę powiatową w Jodłówce Tuchowskiej, gdzie znajdował się nadłamany konar. W piątek przed godz. 2 wyjechali do Łowczowa. Tu na drodze znajdowało się drzewo. Po godz. 8 rano powodem interwencji był złamany konar nad chodnikiem przy ul. Grochmala w Tuchowie, a po godz. 10 drzewo na ul. Mickiewicza w Tuchowie. Popołudniu pomagali strażakom z Pleśnej, uczestniczyli w akcji na ul. Wołowej w Tuchowie oraz pomagali jednostkom z gminy Tuchów.

Wkrótce po północy ochotnicy z Karwodrzy usuwali drzewo w Trzemesnej, a rano w Karwodrzy. Strażacy z Lubaszowej i Burzyna byli przed południem przy drzewach w swoich miejscowościach. Popołudniu straż interweniowała jeszcze w Burzynie, Dąbrówce Tuchowskiej, Karwodrzy.

Jednostka OSP Łęki Dolne uczestniczyła w następujących akcjach: po godz. 10 usuwali drzewo, które spadło na linię energetyczną w pobliżu drogi tzw. południówki w swojej miejscowości. Po godz. 10 usuwali złamane drzewo zwisające nad tzw. drogą prewendarską. Przed godz. 13 usuwali drzewo blokujące przejazd drogą gminną łączącą ul. Witosa z przysiółkiem Wygoda. 

Ochotnicy z Ryglic rano przed godz. 6 na ul. Rolniczej usuwali powalone drzewo.

Strażacy z Pilzna usuwali drzewo na drodze Połomia w Pilźnie przed godz. 6, a przed godz. 23 na ul. Witosa.

Rano przed godz. 7 strażacy z Dębowej usuwali drzewo na drodze gminnej.

Do akcji wyjeżdżały także m.in. jednostki ze Skrzyszowa, Olszyn.

W czwartek wieczorem w Tuchowie doszło do pożaru samochodu osobowego na parkingu Zespołu Szkół przy ulicy Reymonta. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że doszło do pożaru samochodu osobowego Audi 80. Szybka reakcja osób obecnych w pobliżu zapobiegła rozprzestrzenieniu się płomieni a pożar został ugaszony przy użyciu gaśnic. Na miejscu byli strażacy z Tuchowa i jednostka PSP Tarnów - Siedliska.

Info: OSP Tuchów, OSP Łęki Dolne, OSP Pilzno, OSP Ryglice, OSP Dębowa

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1207 razy
Odsłon artykułów:
12262968

Odwiedza nas 311 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…