środa, 04 październik 2017 10:35

Bohaterka z Żurowej

Napisał

W Tarnowie doszło do zdarzenia, w którym umierającej kobiecie pomogła druhna MDP OSP w Żurowej.

We wrześniu w Tarnowie na przystanku autobusowym na ul. Klikowskiej ucierpiała starsza osoba. Kobieta na skutek drgawek upadła uderzając głową o chodnik. Nastąpił krwotok i utrata funkcji życiowych, co prowadziło do kalectwa a nawet szybkiej śmierci. Nikt ze znajdujących się w pobliżu osób, oprócz męża, nie podjął się udzielenia pomocy. Na szczęście w pobliżu znalazła się Izabella. 

Na miejsce zdarzenia nadeszła młoda mieszkanka Żurowej, która bez wahania i natychmiast udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanej: zabezpieczyła poszkodowaną, udrożniła drogi oddechowe, przeprowadziła wstępne badanie, zadzwoniła na numer alarmowy i przystąpiła do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Tuż przed przybyciem ratowników medycznych u poszkodowanej wrócił oddech oraz tętno. Dzięki skutecznej akcji nastolatki, kobieta przeżyła.

Bohaterka zdarzenia, Izabella Jarek to druhna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żurowej. "Czas pokazał, że nauka i ciągłe doskonalenie umiejętności z dziedziny udzielania pierwszej pomocy przyniosły owoc w postaci uratowanego życia" - podkreślają strażacy z tej jednostki.

Info: OSP Żurowa - ospzurowa.pl

Odsłon artykułów:
12057417

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…