środa, 04 październik 2017 08:35

Sala sportowa w Lubczy

Napisał

Ponad trzy miliony złotych przeznaczone zostanie na budowę sali sportowej w Lubczy. Oddanie do użytku nowego obiektu planowane jest na 2019 rok.

Ruszyła procedura wyłonienia wykonawcy robót dotyczących rozbudowy Zespołu Szkół w Lubczy o salę sportową. Wkrótce powinny rozpocząć się prace związane z budową obiektu, które zakończone zostaną w maju 2019 r.

Ze względu na ogromny zakres robót budowlanych, zamówienie zostało podzielone na dwa etapy, z których pierwszy to wykończenie obiektu „pod klucz", co oznaczać będzie, że został on wykonany zgodnie z projektem i jest gotowy do użytkowania. Następnym naszym krokiem będzie dostawa i montaż wyposażenia sportowego" - mówi burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz.

Pierwszy etap prac będzie obejmował rozbudowę szkoły w Lubczy o salę sportową wykonaną w technologii pasywnej, czyli z wykorzystaniem materiałów o wysokich parametrach izolacyjnych. W przyszłym użytkowaniu budynku zostanie ponadto wykorzystana energia z promieniowania słonecznego. W pierwszym etapie zostaną wykonane także roboty związane z zagospodarowaniem terenu, wewnętrzną komunikacją pieszą, małą architekturą i infrastrukturą techniczną.  

Przedsięwzięcie będzie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej 2017”. Kwota dotacji to prawie 1,6 mln złotych, co stanowi połowę wartości zadania.

Info: UM Ryglice

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

 

 

 

Odsłon artykułów:
12171556

Odwiedza nas 341 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…