poniedziałek, 25 wrzesień 2017 10:53

Wysokie pozycje biegaczy KS Ryglice

Napisał

Biegacze z Sekcji Biegowej KS Ryglice zdobyli srebro oraz zajęli wysokie pozycje w Biegu Legionistów w Pleśnej.

Podczas II Biegów Pogórza - Biegu Legionistów w Pleśnej na dwóch zasadniczo różniących się od siebie trasach, świetnie zaprezentowali się zawodnicy KS Ryglice. W trasie terenowej 10 km z 450 m przewyższenia doskonałe drugie miejsce zajął Przemysław Bień ustępując jedynie o 30 s Robertowi Faronowi - jednemu z najlepszych górskich biegaczy w Polsce.

Tuż za Przemysławem na mecie pojawili się: Tobiasz Paluch (10 open) oraz Adam Szczęch (20 open). Na trasie asfaltowej świetnie spisał się Witold Pyc zajmując 8 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz Maria Patalas. Bogusław Lisak natomiast po 3,5 km doznał kontuzji i zszedł z trasy. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

II Biegi Pogórza – Bieg Legionistów to sportowo-patriotyczna impreza. Jej nazwa oraz przebieg tras biegowych nawiązują do Pogórza Ciężkowickiego oraz Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, które na terenie gminy Pleśna stoczyły krwawą bitwę w grudniu 1914 r. zwaną „Bitwą pod Łowczówkiem”. Trasa Biegu przebiegała przez las i wzgórze, na którym bój stoczyli legioniści.

17 września w III Urodzinowym Biegu Miasta Pilzna na starcie biegu głównego na dystansie prawie 11 km ustawiło się 140 zawodników. Wśród nich znalazł się Witold Pyc, który zajął wysokie, bo 14 miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei Przemysław Bień podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy na dystansie 64 km uplasował się na 41 pozycji, przy czym bieg ukończyło 509 zawodników. W Krynicy również startowały na dystansie 15 km Lenka Wagner z wygraną zawodów w klasyfikacji kobiet oraz Karolina Tuszyńska, która też zajęła bardzo wysoka pozycje.

To tylko niektóre sukcesy zawodników nowego, ryglickiego klubu.Czytaj także: Sekcja biegowa w RyglicachUltramaratończyk z Ryglic.