poniedziałek, 11 wrzesień 2017 09:18

Święto Wina i Miodu w Gromniku

Napisał

W niedzielę 10 września odbyło się VI Pogórzańskie Święto Wina i Miodu.

Do Gromnika bardzo licznie przybyli miłośnicy, a także hodowcy winorośli oraz pszczół. W czasie imprezy miały miejsce także inne atrakcje m.in. konkursy, koncerty.

Podczas jednego z największych wydarzeń tego typu w regionie tarnowskim i na Pogórzu zaprezentowano najlepsze winnice i wina oraz pasieki i miody. 

Wśród wystawców znalazła się słynna pasieka Alberta Radwana z Zabłędzy. Przypomnijmy, że zdobyła ona Grand Prix III edycji ogólnopolskiego konkursu PSZCZELARZ ROKU 2016. Irena, Albert i Maciej Radwan zostali wówczas również uhonorowani pierwszym miejscem i tytułem - PSZCZELARZ ROKU 2016 w kategorii miód pszczeli spadziowy. Czytaj także: Radwanowie z Zabłędzy z nagrodą główną.

W Gromniku swoje winnice zaprezentowali znani w regionie twórcy znakomitych win: Antoni Marcinek z Woli Lubeckiej oraz Szczepan Marcinek z Ryglic. Czytaj także: Najlepsi na święcie wina.

Wino Szczepana Marcinka z "Kowalówki" będzie można spróbować podczas kolejnej edycji Festiwalu Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach. Więcej: Festiwal Kultury Pogórzańskiej.

Fot. WD

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1536 razy
Odsłon artykułów:
13556916

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…