poniedziałek, 21 sierpień 2017 20:13

Dożynki gminne w Lubczy

Napisał

W niedzielę odbyły się dożynki gminy Ryglice w Lubczy.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. sprawowana pod przewodnictwem proboszcza ks. Marka Kuzaka. Dalsze uroczystości miały miejsce na placu obok budynku "Perła Lubczy". W tradycyjnej ceremonii starostowie dożynek, Danuta Stojak i Adam Augustyn, przekazali chleb burmistrzowi Ryglic Bernardowi Karasiewiczowi.

Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne: dziecięcego zespołu ludowego z Zespołu Szkół w Lubczy, zespołu W Kuźni u Kowala z Kowalowej, grupy śpiewaczej Lubczanie, grupy śpiewaczej Lubczanki, grupy tetralnej z Lubczy. Zwieńczeniem wydarzenia był występ zespołu Volynianka z Ukrainy oraz zabawa taneczna.

W czasie dożynek zaprezentowano 14 wieńców dożynkowych. Były to prace z: Uniszowej, zespołu W Kuźni u Kowala z Kowalowej, gminnego „Stowarzyszenia Nasze Dzieci” z Zalasowej, Lubczy Nagórze – Piegłów, Woli Lubeckiej, grupy teatralnej z Lubczy, Jonin, Ryglic, Koła Rękodzieła Artystycznego z Zalasowej, Bistuszowej, Pawła Wadasa z Kowalowej, Lubczy - Nadole, Lubczy - Budaki, Zalasowej - Przymiarki.

W kategorii wieńca tradycyjnego pierwsze miejsce zdobyła grupa wieńcowa z Uniszowej, drugie - zespół z Kowalowej, a trzecie - grupa z Zalasowej „Stowarzyszenie Nasze Dzieci”. W kategorii wieńca współczesnego najlepszy okazał się wieniec z Ryglic, drugą pozycję zdobyła praca z Zalasowej Koła Rękodzieła Artystycznego, a trzeci był wieniec grupy wieńcowej z Bistuszowej.

Relacja filmowa. Stanisław Podraza

Foto: Janusz Siemek, Marta Piątek, Piotr Zięba

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Lokalny portal informacyjny Ryglice-okolice.pl

Zapowiedź wydarzenia: Dożynki gminy Ryglice w Lubczy

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 3341 razy
Odsłon artykułów:
13185864

Odwiedza nas 385 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…