poniedziałek, 07 sierpień 2017 16:49

Sukcesy winiarskie w Tuchowie

Napisał

W niedzielę 6 sierpnia odbył się II Międzynarodowy Konkurs Win TuchoViniContest - Tuchów 2017. Medale zdobyli dwaj wytwórcy win z gminy Ryglice: Antoni i Szczepan Marcinek.

Do oceny konkursowej w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Wina TUCHOVINIFEST w Tuchowie wystawiono 126 win z siedmiu krajów świata.

Swoje produkty zaprezentował  jeden z pionierów zakładania winnic w regionie, Antoni Marcinek. Wina z Piwnic Antoniego w Woli Lubeckiej zdobyły uznanie jurorów oraz uczestników imprezy. Złotym medalem uhonorowano znane doskonale z wielu konkursów wino Bianca rocznik 2016, srebrny medal przyznano dla produktu Różana Kaskada 2016 a brąz dla wina Brzask 2016. Jest to spore osiągnięcie!

Szczepan Marcinek, brat Antoniego, zaprezentował swoje wyroby z młodszej winnicy Kowalówka z Kowalowej. Srebrny medal zdobyło wino Retonis 2016. Zaprezentował on również podczas konkursu produkt Letnia Rosa 2016.

Wina z terenu gminy Ryglice cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Doceniono fach wytwórców oraz znakomity smak wytwarzanych trunków.

Celem II Międzynarodowego Konkursu Win TUCHOVINICONTEST 2017 było porównanie, ocena i promocja win uzyskanych z odpornych odmian winorośli, tak zwanych mieszańców albo hybryd. Organizatorem Konkursu była Tarnowska Organizacja Turystyczna wraz z Małopolskim Stowarzyszeniem Winiarzy i wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W czasie tuchowskiego festiwalu można było poznać tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Przewidziane były także inne towarzyszące imprezie atrakcje.

Wszystkich zainteresowanych poznaniem wyśmienitych smaków win z Piwnica Antoniego oraz Kowalówki informujemy, że właściciele zapraszają serdecznie do odwiedzenia ich winnic.

Fot. Waldemar Dusza

Odsłon artykułów:
11963254

Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…