wtorek, 11 lipiec 2017 09:39

Po odpuście tuchowskim

Napisał

W niedzielę 9 lipca wieczorem zakończył się Wielki Odpust Tuchowski. Parafia tuchowska podsumowała to wielkie wydarzenie w okolicy i regionie.

Do Matki Bożej Tuchowskiej od 1 do 9 lipca przybywali pielgrzymi z diecezji tarnowskiej, a nawet spoza jej granic. Rozdano ok. 55000 Komunii św., w Tuchowie było obecnych w tym czasie ok. 450 kapłanów, w tym 6 biskupów z trzech diecezji w Polsce i 2 biskupów z Brazylii. Jak informuje parafia sanktuaryjna, nie do wyliczenia jest ogromna liczba łask wylanych przez miłosiernego Ojca, o których tylko On wie.

Każdego dnia odpustu sprawowano pięć Eucharystii, z których dwie – suma odpustowa o godzinie 11.00 i wieczorna Msza o godzinie 18.30 – kończyły się procesją eucharystyczną. Pielgrzymi mogli również uczestniczyć w licznych nabożeństwach w ciągu dnia. Po zakończeniu wieczornej Eucharystii miał miejsce tzw. „Wieczór Maryjny”, podczas którego występowały rożne zespoły. Pielgrzymi każdego dnia mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. 

Wśród celebransów odpustowych nie zabrakło pasterzy kościoła w Polsce, jak również biskupów misyjnych z Brazylii. Do tronu Matki Bożej pielgrzymowali bp Andrzej Jeż – ordynariusz tarnowski, bp Leszek Leszkiewicz oraz bp Stanisław Salaterski – biskupi pomocniczy diecezji tarnowskiej, bp Władysław Bobowski – biskup senior diecezji tarnowskiej, oraz bp Józef Wróbel SCJ i bp Antoni Długosz, a także biskupi misyjni z Brazylii: bp Czesław Stanula CSsR – biskup diecezji Itabuna oraz bp Marek Piątek – biskup diecezji Coari. Gościł również przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – o. Janusz Sok CSsR.

Więcej informacji i zdjęć: sanktuariumtuchow.pl

Czytaj także: Wielki Odpust Tuchowski - program, relacje

Czytany 1970 razy
Odsłon artykułów:
13040680

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…