wtorek, 27 czerwiec 2017 10:22

Ulica Gumniska zamknięta

Napisała

Od 26 czerwca została zamknięta ulica Gumniska w Tarnowie. W związku z tym wyznaczono objazdy i zmieniona została organizacja ruchu.

Zamknięcie drogi dla ruchu samochodowego na odcinku pod wiaduktem kolejowym spowodowane jest przebudową wiaduktu przez PKP PLK.

Wyznaczono objazdy i zmieniona została organizacja ruchu. Szczegółowo wygląda to tak:

- wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic: Gumniska – Mostowa, Kołłątaja – Mostowa – Starodąbrowska, Lwowska – Starodąbrowska

- zmiana przebiegu drogi z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniu ul. Gumniskiej z ul. Mostową

- wyznaczenie na skrzyżowaniu ul. Starodąbrowskiej z ul. Lwowską tymczasowego ronda

- wyznaczenie przejść dla pieszych w nowych lokalizacjach, również z wygrodzeniami labiryntowymi

- wyłączenie z ruchu wybranych pasów ruchu na skrzyżowaniach

- zmiana kierunku ruchu na odcinku ul. Kołłątaja

Wprowadzono nastepujące objazdy:

- dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do pięciu ton obowiązywał będzie dotychczas funkcjonujący objazd ulicami: Mostową, Starodąbrowską i Lwowską.

- pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej pięciu ton kierowane będą jak dotychczas ulicami: Czerwoną, Czerwonych Klonów Kwiatkowskiego, Czystą, Wyszyńskiego, Elektryczną, Spokojną, Jana Pawła II, Lwowską, Słoneczną i Okrężną.

Więcej: tarnow.pl

Zmianom uległy także trasy miejskich linii autobusowych. Od 24 czerwca 2017 r. wszystkie kursy linii nr 1 zarówno w kierunku Mościc jak i w kierunku Al. Jana Pawła II będą wykonywane z wjazdem autobusów na ulice Okrężną i Braci Saków i zawracaniem w sąsiedztwie przystanku tymczasowego Braci Saków - Park. Zmiana trasy linii nr 1 wprowadzona zostanie wraz z jednoczesną likwidacją linii nr 101. Dodatkowo od dnia 24 czerwca w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, wzorem lat ubiegłych, w okresie wakacji uruchomiona zostanie linia nocna „N” a na kilku liniach komunikacji miejskiej nie będą obsługiwane kursy wyszczególnione w rozkładach jazdy z oznaczeniem „W- nie kursuje w okresie wakacji”.

Szczegóły: zdik.tarnow.pl

Info: Urząd Miasta Tarnowa, ZDiK w Tarnowie

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 2793 razy
Odsłon artykułów:
13056363

Odwiedza nas 456 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…