wtorek, 13 czerwiec 2017 17:55

VI Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy

Napisał

W Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie odbył się VI Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy zatytułowany „Chrzciny”. 

Organizatorami imprezy, która miała miejsce w sobotę 10 czerwca, były: Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa Prowincja Tarnowska, Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. Św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego i DPJ w Tuchowie. Współorganizatorami były: Powiat Tarnowski, PFRON w Tarnowie i GKRPA w Tuchowie.

Podczas Pikniku wystapił duet „Daniel i Mateusz”, były także skecze, zabawy integracyjne, poczęstunek, polonez poprowadzony przez dyrektora placówki s. Pacyfikę Pławecką i proboszcza parafii NNMP w Tuchowie o. Bogusława Augustowskiego.

W czasie Pikniku Kapituła Fundacji przyznała 16 wyróżnień dla osób działających na rzecz Mieszkańców DPJ i wolontariatu; otrzymało je 10 Mieszkańców DPJ, dwie nauczycielki z ZS w Karowodrzy - Anna Zaucha i Marta Krupa oraz czterech wolontariuszy - Monika Habas, Dawid Habas, Natalia Baran i Maria Adamczyk.

Do Domu Pogodnej Jesieni przybyli nie tylko Mieszkańcy DPJ i ich Rodziny, ale także przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczych, instytucji i stowarzyszeń, seniorzy z tuchowskiego środowiska, mieszkańcy ulic sąsiadujących z DPJ i wolontariusze z Tuchowa, Pleśnej, Karwodrzy i Tarnowa. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Janina Kądziołka (PCPR w Tarnowie), Bernard Karasiewicz (Burmistrz Ryglic), Adam Drogoś (Burmistrz Tuchowa), Ryszard Kuczyński (Dyrektor DPJ Zakliczyn).

Informacja: Zdzisława Krzemińska. Zdjęcia: Krzysztof Jasiński

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 2123 razy
Odsłon artykułów:
13185899

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…