Uczniowie z zagranicy w Lubczy

19 maja 2017
Autor :  

Zespół Szkół w Lubczy realizuje projekt „Open your mind, change your life” w ramach programu Erasmus+. W ostatnich dniach miała miejsce wizyta uczniów ze szkół partnerskich z Grecji, Chorwacji, Niemiec oraz Portugalii. 

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół w Lubczy realizuje projekt „Open your mind, change your life” w ramach programu Erasmus+. Od września uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach dodatkowych, wycieczkach edukacyjnych, spotkaniach. W maju miała miejsce wizyta uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich: Grecji, Chorwacji, Niemiec oraz Portugalii. 

Tematem przewodnim wymiany międzynarodowej projektu była „Nauka wokół Nas”. Uczniowie zdobywali nową wiedzę i umiejętności, wspólnie uczestniczono w warsztatach, spotkaniach, wycieczkach.

8 maja do Lubczy przybyło 31 gości z zagranicy. Na wstępie zaprezentowano projekt „Open your mind, change your life”, miały miejsce występy artystyczne uczniów ze szkoły gospodarzy, a także prezentacje przybyłych gości. Później odbyły się wspólne warsztaty origami oraz nakrywania stołów. Wieczorem pierwszego dnia wizyty odbyła się dyskoteka międzynarodowa połączona z degustacją kuchni polskiej. 

W myśl projektu „Open your mind, change your life” uczniowie zaangażowani w projekt oraz goście z zagranicy wykorzystali kolejny dzień by poszerzyć swoje horyzonty.

9 maja rozpoczął się od wizyty w jednej z tarnowskich firm, spacerowano także starymi ulicami miasta Tarnowa. W drugim dniu odwiedzono także kopalnię soli w Wieliczce.

W kolejnym dniu wymiany międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ uczestnicy wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej na terenie Skamieniałego Miasteczka w Ciężkowicach.

11 maja uczestnicy projektu odwiedzili Kraków. Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczestniczyli w warsztatch oraz w wykładzie naukowym. Kolejnym punktem były odwiedziny manufaktury czekolady oraz Starego Miasta.

 

12 maja zorganizowano Międzynarodowy Quiz Wiedzowy, warsztaty artystyczne, podczas których stworzyli prace przestrzenne z użyciem origami. Po przemówieniach pożegnalnych, każdy uczestnik wymiany otrzymał certyfikat. 

Info: ZSP w Lubczy

 

859 Odsłony
Tag :
Odsłon artykułów:
11532682

Odwiedza nas 282 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…