Niewybuchy wciąż groźne

18 maja 2017
Autor :  

Tego roku po raz kolejny policjanci Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego. W każdym przypadku stanowią one duże niebezpieczeństwo wybuchu i narażenia na utratę naszego zdrowia, a nawet życia.

W poniedziałek mieszkaniec Poręby Radlnej podczas prac przy ogrodzeniu natrafił na niebezpieczne znalezisko z czasów II Wojny Światowej. Pocisków przeciwpancerny znajdował się tuż pod powierzchnią ziemi. Niewypał pozbawiony był zapalnika, stanowił jednak zagrożenie wybuchem. Skierowana na miejsce grupa pirotechniczna z Tarnowa zabezpieczyła niewybuch i przekazała go saperom Wojska Polskiego z Rzeszowa. Następnie patrol saperski bezpiecznie przetransportował znalezisko na poligon celem jego neutralizacji.

W środę podczas prac ziemnych w Szerzynach pracownicy wykopali dwa pociski. Łącznie ewakuowano 350 osób. Saperzy odnaleźli później kolejne niewybuchy. Akcja trwała 7 godzin.

Czytaj także: Niewybuchy w centrum Szerzyn

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o nie podejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
11064766

Odwiedza nas 328 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…