czwartek, 18 maj 2017 10:03

Oszustwa "na policjanta"

Napisał

W ostatnim czasie w Tarnowie w domach mieszkańców znowu rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Mieszkańcy wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.

Jak informuje tarnowska policja, po kilku miesiącach przerwy ponownie zadzwoniły telefony stacjonarne tym razem w Tarnowie. Oszust podawał się za policjanta tarnowskiej komendy Adriana Nowaka, który walczy z rzekomą szajką hakerów, którzy mogą dokonać kradzieży oszczędności z rachunków bankowych. Dla uwiarygodnienia posługuje się głosem kolejnego mężczyzny z innego telefonu. W ten sposób mężczyźni próbowali oszukać 16 seniorów naszego miasta w wieku od 60 do 90 lat.

W związku z kolejnymi sygnałami o oszustach, tarnowscy policjanci APELUJĄ do mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego aby nie dać się oszukać. Poinformujmy nasze babcie o narzędziach jakie wykorzystują i sposobach jakimi się posługują aktualnie sprawcy. Policjanci NIGDY nie dzwonią w celu odebrania, przekazania pieniędzy. Jeżeli ktoś do nas zadzwoni i próbuje wyłudzić jakąkolwiek kwotę pieniędzy proszę o kontakt z dyżurnym jednostki Policji pod numer 997 lub 112. Jeżeli nie wiemy jak się zachować poinformujmy o całej sytuacji swoją rodzinę, najbliższych, sąsiadów, znajomych zanim podejmiemy kroki wypłaty lub przekazania swoich oszczędności oszustom. Odwlekajmy w czasie decyzję aby była możliwość konsultacji z osobami nam bliskimi.

Sprawę usiłowania oszustw prowadzi aktualnie Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Więcej informacji: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
11868837

Odwiedza nas 250 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…