Szkolne rozgrywki sportowe

Napisał

Zakończyły się kolejne zawody sportowe drużyn szkolnych.

Finały w piłce nożnej

Półfinały powiatu tarnowskiego gimnazjady w piłce nożnej miały miejsce w Skrzyszowie oraz Ciężkowicach i Zborowicach.

W Skrzyszowie kolejne miejsca zdobyli: 1. Żabno, 2. Wierzchosławice, 3. Wojnicz, 4. Radłów, 5. Skrzyszów, 6. Wola Rzędzińska, 7. Stare Żukowice. W rozgrywkach, które miały miejsce w Ciężkowicach - Zborowicach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 1. Ciężkowice, 1. Pleśna, 3. Gromnik, 3. Szerzyny, 5. Zakliczyn, 5. Lubcza, 7. Siedliska, 7. Olszyny.

Finały w piłce ręcznej

Zakończyły się także finały powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców powiatu tarnowskiego. Kolejne miejsca jakie uzyskały dziewczęta przdstawiają się następująco: Skrzyszów nr 1, Tuchów, Bogoniowice, Koszyce Wielkie, Z kolei chłopcy uzyskali następujące lokaty: Skrzyszów nr 1, Ryglice, Brzozowa, Wola Rzędzińska.

Turnieje w judo

W Bytomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których uczestniczyło czterech zawodników z Tuchowa. Natalia Wzorek oraz Filip Wantuch wywalczyli dwa srebrne medale.

Wcześniej w hali MOSiR w Tuchowie odbyły się otwarte Mistrzostwa Małopolski Młodzików, Młodziczek i Dzieci w Judo. W zawodach uczestniczyło 175 zawodników z 26 klubów z województwa małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego, w tym dwa kluby zagraniczne „IPPON” Lwów i „JUDO KLUB” Bardejov. Czternastu judoków z Tuchowa, wychowanków trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta wypadło znakomicie - zdobyli 9 medali.

Zawody w czwórboju lekkoatletycznym

Podwójnym zwycięstwem Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie zakończyły się zmagania w czwórboju lekkoatletycznym na orliku w Pilźnie. Rozegrano następujące konkurencje: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg długi - 1000 metrów w kategorii chłopców i 600 metrów w przypadku dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 62 uczniów z sześciu szkół.

Klasyfikacja chłopców: 1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie, 2. Zespół Szkół w Lipinach, 3. Zespół Szkół w Strzegocicach, 4. Zespół Szkół w Słotowej, 5. Zespół Szkół w Dobrkowie, 6. Zespół Szkół w Machowej. Drużyny dziewcząt uplasowały się następujo: 1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie, 2. Zespół Szkół w Strzegocicach, 3. Zespół Szkół w Lipinach, 4. Zespół Szkół w Machowej, 5. Zespół Szkół w Dobrkowie. Ponadto wyróżnienie za osiągnięcie najlepszych wyników w trakcie zawodów otrzymali: Aleksandra Górz, uczennica Zespołu Szkół w Strzegocicach oraz Michał Romański, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie.

Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie miały miejsce rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt, które walczyły o tytuł mistrza małopolski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych. W zawodach spotkało się sześć najlepszych drużyn.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. Wilczyska, 2. Kraków, 3. Olkusz, 4. Skrzyszów, 5. Żegocina, 6. Krzczonów. Ponadto najlepszą bramkarką okazała się Martyna Mróz – Skrzyszów.

Finał siatkarski

W rozegranym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy Powiatowym Finale Siatkarskich „Dwójek” chłopców uczniowie SP 1 Jodłowa zajęli 1 miejsce. Do rywalizacji stanęło 9 zespołów z powiatu dębickiego. Patryk Mikrut i Kacper Czarnawski okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli tytuł mistrzowski.

Info: UM Tuchów, UM Pilzno, UG Skrzyszów, UG Jodłowa, pszs-tarnow.blogspot.com