wtorek, 16 maj 2017 09:50

Sesja naukowa o patriotyzmie

Napisał

W Tarnowie miała miejsce sesja naukowa „Patriotyzm - dobrze pojęta miłość Ojczyzny…”, zorganizowana przez Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza oraz Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Inicjatywa wspólnych sesji naukowych samorządu Powiatu Tarnowskiego oraz Diecezji Tarnowskiej realizowana jest od wielu lat, a inicjatorami rozważań i refleksji raz w roku na wybrany temat byli Michał Wojtkiewicz (Starosta w latach 1999-2005) oraz abp Wiktor Skworc (Ordynariusz Tarnowski w latach 1997-2011).

Tegoroczną sesję otworzył starosta tarnowski Roman Łucarz, który mówił m.in. o żywym patriotyzmie w powiecie tarnowskim. Następnie głos zabrał biskup Andrzej Jeż. W części wprowadzającej głos zabrali także Senator RP prof. Kazimierz Wiatr oraz Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak. Prelegentami byli: ks. dr Grzegorz Baran z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dr Magdalena Czarnecka z Wydawnictwa JUT z Lublina, dr hab. Martyna Deszczyńska z Biblioteki Narodowej w Warszawie i ks. dr hab. Norbert Mojżyn z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Sesję podsumował ks. dr hab. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu JPII - Sekcja w Tarnowie, który był jej współorganizatorem.

Więcej: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Odsłon artykułów:
11868839

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…