sobota, 13 maj 2017 16:23

Kolizja w Zalasowej. Akcje strażackie

Napisała

Dachowanie w Zalasowej. Inne akcje strażackie minionego tygodnia.

W piątek 12 maja po godzinie 16 w Zalasowej na ul. Tarnowskiej miała miejsce kolizja drogowa, podczas której doszło do dachowania samochodu i wycieku płynów eksploatacyjnych do pobliskiego potoku. Na miejscu pracowały jednostki: OSP Ryglice, OSP Zalasowa, PSP Tarnów, PSP Tarnów-Siedliska, policja, pogotowie ratunkowe, Inspektorat Ochrony Środowiska.

8 maja po godzinie 9 w Machowej na drodze DK 94 miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych oraz jednego ciężarowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana do szpitala. Na miejscu pracowały jednostki: OSP Łęki Dolne, OSP Pilzno, PSP Dębica, pogotowie ratunkowe, policja. 

Później, w tym samym dniu strażacy z Pilzna zostali wezwani do wypompowania wody z zalanego garażu w Pilźnie na ul. Lwowskiej. Do podobnych zdarzeń związanych ze skutkami ulewnego deszczu wzywani byli ochotnicy dziesiątki razy. Sama tylko straż z Dąbrówki Tuchowskiej uczestniczyła w 18 akcjach takich jak: zabezpieczenie posesji przed zalaniem, wypompowywanie wody z zalanych piwnic, zabezpieczenie osuwisk, wycinka drzew zagrażających bezpieczeństwu, przetykanie przepustów oraz czyszczeniem namulisk pozostawionych po wodzie.

Czytaj także: Weekendowe akcje strażackiePodtopienia w LubczyZalana ulica i budynki w TuchowieGradobicie w Jodłowej.

Odsłon artykułów:
11868854

Odwiedza nas 301 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…