wtorek, 09 maj 2017 14:25

Sukcesy szkolne

Napisał

Uczniowie ze szkół w Ryglicach, Zalasowej, Jodłowej odnieśli kolejne sukcesy w konkursach.

5 maja w Krakowie odbył się etap wojewódzki konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Uczniowie gimnazjum przy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej zajęli wysokie drugie miejsce. W drużynie znalazły się: Aleksandra Golec, Izabela Golec, Tobiasz Dębowski i Aleksandra Kawa.

27 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Tarnowie miały miejsce Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzostwa składały się z etapu teoretycznego i praktycznego w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach zajęła drugie miejsce. W skład drużyny weszli: Jan Abramowicz, Kamil Dybel, Agnieszka Zgłobiś, Sebastian Zblewski, Edyta Paszkowska.

W Zespole Szkół w Rajbrocie gościło 45 uczestników drugiego etapu XVI Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O Złote Pióro”. Jagoda Sus oraz Patrycja Machota z Zespołu Szkół w Ryglicach uczestniczyły w konkursie jako finalistki.

Damian Pogoda z 12 miejscem oraz Jan Abramowicz z 24 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach awansowali do Ogólnopolskiego Finału Konkursu informatycznego IT i Cyberbezpieczeństwo. Damian zajął drugie miejsce w Małopolsce. Etap finałowy odbędzie się w maju. Zostaną do niego zaproszone 64 osoby z całej Polski z najwyższymi wynikami z etapu szkolnego. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni wartościowymi nagrodami. Organizatorem konkursu jest Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości.

4 maja w Strzegocicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod hasłem: ”NAKRĘĆ SIĘ NA ZDROWIE”. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół w Szczegocicach. Uczestnicy konkursu z Róży, Machowej, Zwiernika, Pilzna, Strzegocic i Jodłowej wykonywali piosenki o tematyce promującej zdrowy i aktywny styl życia. Kinga Kos z Zespołu Szkół Nr 1 w Jodłowej zajęła trzecie miejsce eq aequo, a w kategorii gimnazjum drugie miejsce zdobyła Weronika Kieca.