niedziela, 09 kwiecień 2017 16:48

Droga Krzyżowa tuchowskich gimnazjalistów w bazylice

Napisane przez

Tuchowscy gimnazjaliści przedstawili inscenizowaną Drogę Krzyżową w Bazylice Mniejszej w Tuchowie.

7 kwietnia 2017 roku uczniowie tuchowskiego Gimnazjum przygotowali i przedstawili inscenizowaną Drogę Krzyżową. Wystawiono ją już po raz piąty. Każdego roku scenariusz jest inny. W tym roku postacie z poszczególnych stacji przynosiły pod krzyż symboliczne dary takie jak: krzyże, chustę z odbiciem twarzy Jezusa, misę Piłata, dzban wody, serce, chustki Płaczących Niewiast i szatę. Strapiony Chrystus siedząc na tronie w cierniowej koronie smutnym wzrokiem wiódł za snującymi się środkiem kościoła postaciami.

W świątyni panowała wyjątkowa cisza, którą przerywały głosy narratorów prowadzących dialog Chrystusa z człowiekiem. Oszczędność słowa, wielki spokój kościoła i przenikliwa muzyka pozwalały zgromadzonym przenieść się myślami w tamte czasy, aby lepiej zrozumieć tajemnicę Śmierci i Zmartwychwstania.

Serdecznie dziękujemy zespołowi „Pokolenia”, za oprawę muzyczną, a gimnazjalistom za zaangażowanie, wysiłek i włożone serce. W tym pięknym piątkowym wieczorze uczestniczyli uczniowie: Iwona Hołda, Małgorzata Igielska, Izabela Zając, Izabela Dobosz, Beata Bartkiewicz, Natalia Baran, Joanna Kurczab, Gabriela Kostur, Łukasz Pietrucha, Piotr Czochara, Adam Gurgul, Bartłomiej Janas i Hubert Starzyk. To przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie pomoc nauczycieli Katarzyny Krupy oraz Piotra Pierzchały – dziękuję.

Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych byłych uczniów Julii Knapik, Karola Guta, Jakuba Rogozińskiego oraz Adama Mokrzyckiego, którzy pomimo różnych zajęć w swoich nowych szkołach i uczelniach byli jak co roku z nami.

Dziękujemy Ojcom Redemptorystom za zaproszenie, zaangażowanym za ogromną pomoc, a wiernych zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżową już za rok.

Tekst: Justyna Jaworska-Lipka, zdjęcia: Krzysztof Jasiński

Odsłon artykułów:
11868857

Odwiedza nas 314 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…