poniedziałek, 27 luty 2017 18:38

Śmiertelny wypadek w Zabłędzy

Napisała

W Zabłędzy przy granicy z Łękawką na drodze wojewódzkiej 977 doszło do wypadku, w którym zginęła kobieta.

We wtorek przed godziną 15 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Zabłędza przy skręcie do Poręby Radlnej (granica miejscowości Zabłędza i Łękawka). 

Według informacji tarnowskiej policji, na prostym odcinku drogi kierująca samochodem osobowym Toyota Yaris z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszający się samochodem ciężarowym z przyczepą. W momencie uderzenia siła była tak duża, że samochód osobowy został zepchnięty do pobliskiego zagajnika natomiast samochód ciężarowy z uszkodzonym zawieszeniem wjechał do rowu melioracyjnego. W wyniku tego wypadku na miejscu zginęła 25-letnia kierująca samochodem osobowym mieszkanka gminy Lisia Góra. Kierowca ciężarówki, trzeźwy, lekko ranny opatrzony na miejscu przez załogę pogotowia ratunkowego. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Według relacji tuchowskiej straży zaraz po wypadku przejeżdżało przypadkowo pogotowie ratunkowe. Ratownicy przystapili do reanimacji poszkodowanej, najpierw w pojeździe, a po przybyciu straży i wydobyciu zakleszczonej osoby, poza autem. Kilkudziesięciominutowa akcja nie przyniosła pozytywnego wyniku i 25-letnia kobieta zmarła.

Droga DW 977 w czasie akcji ratunkowej była całkowicie zablokowana. Po godzinie 18 ruch odbywał się wahadłowo, a przed 19 znów zablokowano drogę z powodu dalszych prac służb ratowniczych. Przed godziną 20 zakończono działania. 

W akcji brały udział jednostki straży: OSP Tuchów, OSP Karwodrza, PSP Tarnów, PSP Tarnów-Siedliska.


Fot. KMP Tarnów

Na DW 977 w ostatnim czasie zdarza się wiele wypadków i jak informuje tuchowska OSP, "po raz trzeci, w okresie od 20 grudnia ubiegłego roku doszło na tej trasie do wypadku drogowego, w którym ginie człowiek". Tragiczne wypadki miały miejsce: 20 grudnia 2016 r. w Zabłędzy oraz 18 stycznia 2017 r. w Dąbrówce Tuchowskiej. Łącznie z tragedią z 27 lutego, na DW 977 zginęło 4 osoby. Więcej: Tragiczny wypadek w Zabłędzy oraz Tragiczny wypadek w Dąbrówce Tuchowskiej.

Info: OSP Tuchów, własne

Czytany 6747 razy
Odsłon artykułów:
16019373

Odwiedza nas 294 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…